LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje shiu dhe vranësira/ Si do të luhaten temperaturat këtë të mërkurë

15 Nëntor 2023, 07:21, Sociale CNA
Reshje shiu dhe vranësira/ Si do të luhaten temperaturat
Foto ilustruese

Ditë e mërkurë vendi ynë pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, të cilat hera-herës pritet të jenë deri të dendura. Reshjet e shiut pritet të bëhen prezente që në orët e para të 24-orëshit në veri të vendit me intensitet të ulët të karakterit lokal.

Në orët e mesditës dhe pasdites reshjet e shiut do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të vendit me intensitet të ulët e lokalisht deri mesatar.

Era pritet të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 7 m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 10 m/sek. 

Temperaturat parashikohen: në zonat malore 3 deri 19°C, në zonat e ulëta 5 deri 25°C, në zonat bregdetare 12 deri 26°C./CNA

 

 

Lajmet e fundit nga