LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kthjellime e vranësira në mëngjes, shi e shtrëngata pasdite/ Si parashikohet moti për ditën e sotme

5 Nëntor 2023, 08:10, Sociale CNA
Kthjellime e vranësira në mëngjes, shi e shtrëngata pasdite/
Foto ilustruese

Këtë të diel moti nis me alternime kthjellimesh e vranësirash. Vranësirat më tepër theksohen në veriperëndim dhe jugperëndim.

Në orët e pasdites në zonën e veriperëndimit dhe jugperëndimit reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave.

Vlen për t'u theksuar se për ditën e diel pritet erë tepër intensive dhe problematike kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore.

Era pritet të fryjë me drejtim kryesor nga kuadrati i jugut dhe shpejtësi mesatare 3-12 m/s, ndërsa me rrahje era intensive 15-25 m/s shoqëruar me dallgëzim të lartë në dete të forcës 5-7 ballë./ CNA

Lajmet e fundit nga