LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatura mbi 20 gradë/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

14 Nëntor 2023, 07:33, Sociale CNA

Temperatura mbi 20 gradë/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Gjatë ditës së martë, moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare, kryesisht në orët e para të ditës dhe mbrëmje. Nuk pritet të ketë reshje shiu në asnjë zonë të territorit.

Parashikohet që temperaturat minimale do të luhaten 6-11 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 13-14°C në veri, 19-24°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim jugperëndim me shpejtësi 10 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3-4 ballë në det të hapur./CNA

 

 

 

Lajmet e fundit nga