LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje shiu dhe breshër/ Moti për ditën e sotme, në verilindje parashikohet borë

11 Nëntor 2023, 08:24, Sociale CNA
Reshje shiu dhe breshër/ Moti për ditën e sotme, në
Foto ilustruese

Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe të dendura, të cilat do të pasohen me reshje shiu me intensitet mesatar në pjesën më të madhe të territorit e lokalisht deri të lartë.

Reshjet do të jenë në formën e rrebesheve të shpejta dhe stuhive me shkarkesa të forta elektrike e lokalisht breshër.

Në intervale të shkurtra kohore reshjet do të jenë problematike. Në relievet malore në veri dhe në verilindje parashikohen reshje dëbore me intensitet të ulët.

Era do të jetë me drejtim veriperëndim-jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s ndërsa përgjatë vijës bregdetare hera-herës ditën e Shtunë fiton shpejtësi 13-19m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 2-5ballë./ CNA

Lajmet e fundit nga