LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

'Aleanca e Dhurimit të Gjakut'/ Meta: Të mposhtim indiferencën dhe të forcojmë solidaritetin

15 Korrik 2022, 20:55, Sociale CNA
'Aleanca e Dhurimit të Gjakut'/ Meta: Të mposhtim
Presidenti, Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta në 4-vjetorin e themelimit të ‘Aleancës së Dhurimit të Gjakut’, u shpreh se do të mbështesë këtë kauzë të rëndësishme. “Do vijoj energjikisht angazhimin tim për të mbajtur gjallë 'flakën' e dashurisë dhe të solidaritetit me kauzën humane dhe fisnike të dhurimit të gjakut”, u shpreh Meta.

Gjatë fjalës së tij, Meta theksoi se mënyra më e mirë për të gjetur veten është të humbasësh veten në shërbim të të tjerëve.

Krenar dhe falënderues për rolin e jashtëzakonshëm dhe sensibilizimin frymëzues, që 'Aleanca për Dhurimin e Gjakut' ka luajtur në këto vite për garantimin e gjakut të mjaftueshëm dhe të sigurt për nevoja jetësore të mijëra qytetarëve. Të mposhtim indiferencën dhe të forcojmë pa hezitim solidaritetin me këtë kauzë humane dhe fisnike në shpëtimin e sa më shumë jetëve”, ka thënë ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga