Rama nervozohet me gazetarët bullgarë/ “Ju jeni një turp"

23 Qershor 2022, 10:01, Politikë CNA
Rama nervozohet me gazetarët bullgarë/ “Ju jeni një
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ua ka nxjerrë inatin e negociatave gazetarëve bullgarë.

Para nisjes së Samitit, ndërsa është pyetur nga gazetarët bullgarë, ai u është drejtuar atyre duke u thënë se janë janë “një turp”.

“Ohh Bullgaria këtu. Jeni rrëmujë ju djema. Një rrëmujë e madhe dhe jeni një turp, teksa mbani peng dy vende të tjera të NATO-s. Nuk pres lajme të mira sot, sepse siç e thashë dje u ngrit optimizmi, por këtu jemi dhe është një ditë e re në Europë, por jo në Bullgari”, u shpreh Rama.

Gazetarët bullgarë nuk u dorëzuan dhe vijuan me pyetjet se nëse ka frikë se Shqipëria do të jetë viktimë.

“Ne s’do të jemi kurrë viktimë se e dimë që në këtë rrugë ka një Bullgari këtu dhe një Bullagri atje, por ne nuk e ndryshojmë kursin tonë dhe do e ndërtojmë Europën në vendin tonë”, është shprehur Rama./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga