LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama jep llogari për “McGonigal”/ Seanca parlamentare mes debateve dhe deputetëve të përjashtuar

2 Shkurt 2023, 08:29, Politikë CNA

Rama jep llogari për “McGonigal”/ Seanca parlamentare mes

Seanca e sotme plenare do të sjellë përballjen e kryeministrit Edi Rama me opozitën për çështjen e McGonigal.

Seanca pritet të shoqërohet me debate të forta.

Në këtë seancë pjesëmarrja e opozitës nuk do të jetë e plotë.

5 deputetë të Partisë Demokratike nuk do të marrin pjesë në punimet e Parlamentit, pasi janë të përjashtuar për shkak se 1 javë më parë bllokuan foltoren e Kuvendit duke pamundësuar zhvillimin e seancës.

Sali Berisha, Flamur Noka, Edi Paloka, Edmond Spaho dhe Belind Këlliçi nuk do të marrin pjesë në seancën plenare dhe as në komisionet parlamentare për 10 ditë.

Një ditë më parë Berisha paralalajmëroi se nuk do të ndalen përballë asnjë mase./CNA.al

Lajmet e fundit nga