LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha nuk humb kohë/ Mbledh grupet e punës për protestën e 11 Shkurtit

1 Shkurt 2023, 19:55, Politikë CNA
Berisha nuk humb kohë/ Mbledh grupet e punës për protestën e
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha njoftoi mbrëmjen e kaluar se protesta e radhës e opozitës do të mbahet më 11 shkurt.

Punën për organizimin e kësaj proteste, Berisha e ka nisur menjëherë. Mësohet se kreu i PD-së ka mbledhur në selinë blu grupet e punës.

Për protestën, ai do të mbajë edhe nesër një takim me krerët e degëve të PD-së.

Kujtojmë se protesta e opozitës ishte paralajmëruar më parë nga CNA.al dhe vjen pas skandalit të ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal dhe lidhjeve të këtij të fundit me kryeministrin Edi Rama dhe një sërë politikanësh e zyrtarësh në Shqipëri./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga