LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kriza dhe skandali me McGonigal/ Këlliçi dhe Bylykbashi, takojnë Kongresmenin Republikan

1 Shkurt 2023, 17:30, Politikë CNA
Kriza dhe skandali me McGonigal/ Këlliçi dhe Bylykbashi,
Foto nga takimi

Kandidati i PD-së për Tiranën, Belind Këlliçi dhe nënkryetari i PD-së, Oerd Bylykbashi ka vijuar takimet në Kongresin Amerikan.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Këlliçi bën me dije se me Bylykbashin kanë takuar Kongresmenin Republikan Michael Guest.

Mes gjërave që ata kanë diskutuar, ka qenë edhe skandali me ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal dhe lidhjet e këtij të fundit me kryeministri Edi Rama.

“Bashkë me Oerdin u takuam me Kongresmenin Republikan Michael Guest nga Mississippi. Diskutuam gjerësisht rreth çështjeve aktuale si Sundimi i Ligjit dhe Zgjedhjet Lokale të 2023. E informuam Kongresmenin rreth krizës në vend dhe kapjes së sistemit politik dhe atë të drejtësisë nga partia në pushtet. Gjithashtu patëm mundësi të flisnim edhe për skandalin e korruptimit të agjentit të FBI McGonigal nga Edi Rama.

Takimi u mbyll me mbresat më të mira dhe me besimin se Shqipëria do të dalë shumë shpejt nga ky udhëkryq”, shkruan kandidati për Tiranën./ B.A. – CNA.al

Kriza dhe skandali me McGonigal/ Këlliçi dhe Bylykbashi,

Lajmet e fundit nga