LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"McGonigal”, Partia e Lirisë merr zemër/ Deputeti i 362 votave lëshon gojën me ministrat

1 Shkurt 2023, 10:19, Politikë CNA

"McGonigal”, Partia e Lirisë merr zemër/ Deputeti i 362

Deputeti i PL-së, Petrit Vasili, i cili është në Kuvend me 362 vota, ka reaguar sërish për skandalin "McGonigal", teksa shkruan në rrjetin e tij social "Facebook" se ish-zyrtari i FBI-së do të hetohet edhe në Kongres në SHBA.

Vasili shënjestron Ramën dhe qeverinë, duke shkruar se mes dy shteteve nuk ka ekzistuar kurrë një raport mafioz dhe ordiner si ky, teksa më tej shton se një situatë e tillë do skuqte dhe turpëronte këdo.

Deputeti nuk kursen as ministrat e Ramës, teksa i quan "lëpirës të çdo jashtëqitjeje politike të kryeministrit".

Reagimi i plotë:

Edi Rama duhet të largohet një orë e më parë. Si kufomë politike ai ka vdekur shteterisht, moralisht dhe politikisht," shkruan Vasili.

Mc Gonigal do te hetohet edhe ne Kongres ne SHBA, ministrat e Rames nga halli flasin si budallenj!

"Mes Shqiperise dhe SHBA kurre nuk ka ekzistuar nje raport shteteror mafioz dhe ordiner si ky mes Rames dhe Mc Gonigal.

Kurre Shqiperia s'ka pasur Kryeminister as te djathte dhe as te majte qe te kishte rekorde te tilla te neveritshme, qe nga foto me Obamen  si gruaja e Bilalit, apo fushata idiote kunder presidentit Trump dhe tani afera me Mc Gonigal.

Nje situate e tille do skuqte dhe turperonte kedo qenie te ndergjegjshme dhe te pergjegjshme e jo më ca te ashtuquajtur pushtetare rilindas apo ministra sic ju thone.

Por ka dhe qenie te shplara nga karakteri dhe nga morali si ministrat dallkauke te Rames, qe jo vetem s'jane shtetare gjekundi, por shfaqen vetem si lepires te cdo jashtqitje politike te Rames.

Nderkohe qe situata eshte shqetesim madhor ne nivelet me te larta te SHBA-se  keta ministra budallenj thone se per Ameriken eshte problem qesharak.

Por keta budallenj me portofol ministri dhe analfabetë gjer ne dhimbje arrijne dhe i flasin te tilla

ne Amerike ngrihen dy procedime penale ne dy shtete ne Neë York dhe ëashington

Mbi Mc Gonigal 14 akuza, qe nga komploti e deri tek ryshfeti si dhe

Hetim shume i gjere ne Kongresin Amerikan permes nje Komisioni te Posacem te kryesuar nga Z.Jim Jordan.

Edi Rama duhet te largohet nje ore e me pare.

Si kufome politike ai ka vdekur shteterisht, moralisht dhe politikisht.

Asnje avokati, as ministrave budallenj dhe as e  çirakeve te matufepsur mediatike nuk ja ndryshon dot fatin Edi Rames, qe e ai vete e gatoi me zellin e nje nje pazarxhiu mafioz./CNA.al

Lajmet e fundit nga