LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U shantazhua kur ishte president nga McGonigal?/ Meta flet përçart: Nuk është çudi

31 Janar 2023, 20:33, Politikë CNA
U shantazhua kur ishte president nga McGonigal?/ Meta flet përçart:
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta është pyetur mbrëmjen e sotme nëse është e vërtetë që është shantazhuar nga ish-zyrtari i lartë i FBI-së, Charles McGonigal, në kohën kur mbante postin e Presidentit.

Meta foli përçart gjatë intervistës me Alba Alishanin, ku tha se nuk është aspak çudi.

Ai nuk dha një përgjigje të saktë nëse është shantazhuar ose jo, por e komentoi situatën sikur të ishte një person i jashtëm.

“Nuk është aspak çudi, madje është mëse e vërtetë që Rama gjithmonë në tentativat e tij për të korruptuar zyrtarët e lartë gjithmonë ka pasur si target Ilir Metën, duke e ditur se Ilir Meta është një person që as mund të korruptohet, as mund të shantazhohet nga Edi Rama. Ai gjithmonë ka korruptuar ndërkombëtarë në përpjekje për të dëmtuar Ilir Metën. Të gjithë e dinë se kjo kurrë nuk ka funksionuar për arsye se Meta është kristal me ligjin dhe kushtetutën. Kjo është edhe një çështje personaliteti dhe karakteri. Edi Rama ka bërë gjithçka për të korruptuar zyrtarët e huaj jo vetëm kundër Presidentit të Republikës”, theksoi kreu i PL-së./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga