LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dosja e McGonigal/ Bardhi dërgon akt-padinë në SPAK

31 Janar 2023, 17:44, Politikë CNA
Dosja e McGonigal/ Bardhi dërgon akt-padinë në SPAK
Deputeti Gazment Bardhi

Deputeti Gazment Bardhi i është përgjigjur kërkesës së SPAK për çështjen e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal.

Mësohet se Bardhi ka dërguar në SPAK akt-padinë e McGonigal, të cilin e ka akuzuar për lidhje me kryeministrin Edi Rama.

Ai ka deklaruar se shpreson që ky institucion të kryejë hetim të plotë, të gjithanshëm dhe të pavarur mbi këtë çështje.

Kujtojmë se më parë Bardhi i kërkoi SPAK që të nisë hetimet ndaj Kryeministrit Edi Rama për korrupsion të nëpunësve të huaj publikë, deklarim të rremë të pasurive, dhe pastrim të parave të pista.

Në përgjigje, kreu i SPAK, Altin Dumani kërkoi që deputeti të vërë në dispozicion akt-padinë./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga