LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta “lë në baltë” Berishën/ “Kyç gojën” për ambasadoren Yuri Kim

1 Shkurt 2023, 14:30, Politikë CNA

Meta “lë në baltë” Berishën/ “Kyç

Gjatë konferencës për shtyp ditën e sotme, kreu i PL-së, Ilir Meta, “kyçi gojën”, teksa u pyet lidhur me heshtjen e ambasadores Yuri Kim për skandalin “McGonigal”.

Ndryshe nga kreu i PD-së, Sali Berisha, që ambasadoren amerikane e quajti McGonigal me fustan.

Meta përshëndeti vendimin e shumicës në Kongresin e SHBA-së që çështja të hetohet në mënyrë të plotë, e ndërsa lidhur me pyetjen në fjalë u shpreh se nuk ka arsye të merret me këto komente.

“Nuk kam asnjë arsye që të merrem me këto komente, por përshëndes edhe një herë vendimin e shumicës në Kongresin e SHBA-së për të hetuar këtë çështje në mënyrë të plotë dhe kjo është shumë e rëndësishme, dhe nuk është si palo-parlamenti i 25 prillit ku me një të rënë të lapsit kryetarja e Kuvendit miraton një kërkesë absolute dhe staliniste për përjashtimin e 4 deputetëve nga grupi parlamentar të PD-së”- tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga