LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Spahiu rendit arsyet/ Pse goditja e korrupsionit në nivele të larta është e parealizueshme

1 Shkurt 2023, 22:58, Politikë CNA
Spahiu rendit arsyet/ Pse goditja e korrupsionit në nivele të larta
Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, tha se Shqipëria është një vend që funksionon në bazë të lidhjeve dhe miqësive.

Ai deklaroi në emisionin e Erla Mëhillit se shqiptarët besojnë më shumë të partia se te Zoti.

Për këto arsye, ai pretendon se goditja e korrupsionit në nivele të larta është diçka ende të parealizueshme.

“Unë mendoj që për momentin është e pamundur. Ne jetojmë në një shoqëri nepotike. Ne jemi një shoqëri e cila funksionon në bazë lidhjesh, fisesh, shoqërish, miqësish, ndërhyrjesh. Ne për çdo gjë e kemi me telefon.

Ne kemi edhe një mentalitet tjetër, shqiptarët besojnë më shumë të partia se te Zoti. Kryetari i partisë është idhull, kryeministri idhull, presidenti gjithashtu. Konsiderohen njerëz të paprekshëm. Unë ende e shikoj Shqipërinë të papërgatitur, që të vendosin në bankën e të akuzuarve, kryeministra apo presidentëm, kur ata kanë shkelur ligjin”, theksoi Spahiu./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga