LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama jep lajmin: Hapet rruga e re që lidh Fushë-Krujën dhe Kamzën me Rinasin

12 Shtator 2023, 09:25, Politikë CNA

Rama jep lajmin: Hapet rruga e re që lidh Fushë-Krujën dhe

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se është hapur segmenti rrugor që lidh rrugën kombëtare Fushë Krujë-Kamëz me Rinasin. Sipas kreut të qeverisë, kjo rrugë e re përfshin edhe urën e Tapizës.

"Hapet segmenti i ri rrugor që lidh rrugën kombëtare Fushë Krujë-Kamëz me Rinasin, duke i dhënë një akses të ri mjeteve pranë Aeroportit “Nënë Tereza”. Kjo rrugë e re përfshin edhe urën e Tapizës", shprehet Rama në një postim në rrjetet sociale.

 

Rama jep lajmin: Hapet rruga e re që lidh Fushë-Krujën dhe

 

 

Lajmet e fundit nga