LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Opozita e vërtetë, në shesh”/ Berisha: Na pret një provë e madhe

12 Korrik 2022, 19:03, Politikë CNA
“Opozita e vërtetë, në shesh”/ Berisha: Na pret
Kreu i PD-së, Sali Berisha

Kreu i PD-së, Sali Berisha, e ka cilësuar protestën e 7 korrikut, një nga protestat me përmasat më të mëdha të mbajtura ndonjëherë, duke pasur parasysh kushtet në të cilat u zhvillua.

Gjatë takimit me krerët e degëve në Tiranë, Berisha tha se aspekti më i rëndësishëm dhe më i veçantë në këtë protestë ishte opozita e vërtetë në shesh.

Ndër të tjera, kreu i PD-së tha se liria dhe demokracia e Shqipërisë janë në rrezik derisa në krye qëndron Rama dhe se i pret një provë e madhe.

Aspekti më i rëndësishëm i të gjitha aspekteve të tjera të kësaj proteste ishte se, për herë të parë prej vitesh, në shesh doli opozita e vërtetë. Nëse më pyesni çfarë ishte me e veçanta dhe më e rëndësishmja ishte opozita e vërtetë në shesh.

Kjo përbën një ogur të madh të bardhë për Shqipërinë, për shpëtimin e saj.

Përpjekje më antidemoktarike më primitive më të turpshme u bënë që të vendosin në kontroll të paligjshëm opozitën shqiptare, që ta mbajnë këtë opozitë një vegël të qeverisë të nje njeriu i cili është armik i egër i lirisë dhe votës së shqiptarëve. Te njeriu, i cili pasi rrëmbeu dhe shkelmoi vullnetet e qytetarëve vendosi të fshijë pluralizmin politik nga harta politike e vendit. I them këto se ju duhet të qartësoni çdo demorkat se çfarë rreziku ekzistencial, për liritë dhe demokracinë e Shqipërisë përbën Edi Rama dhe çfarë prove e madhe na pret ne”, tha Berisha./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga