LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Alibeaj dhe Bardhi nuk ishin të ftuar"/ Garo, për protestën: PD kishte nevojë për shkundje

12 Korrik 2022, 17:26, Politikë CNA
"Alibeaj dhe Bardhi nuk ishin të ftuar"/ Garo, për
Zëdhënësja e PD-së, Floriana Garo

Zëdhënësja e PD-së, Floriana Garo, ka komentuar protestën e 7 korrikut. Gjatë një interviste, Garo ka deklaruar se protesta ishte një thirrje për qytetarët që të dilnin në shesh kundër padrejtësive.

Ndër të tjera, Garo theksoi se deputeti Enkelejd Alibeaj dhe Gazment Bardhi nuk ishin të ftuar në protestë pasi e kanë treguar qëndrimin e tyre.

Sipas Garos, PD ka pasur nevojë për udhëheqje, për një shkundje që nuk e ka pasur nga shtatori e më parë.

“Zoti  Alibeaj nuk ishte i ftuar në protestë. Ai e ka treguar qëndrimin e tij si zoti Bardhi. Të gjithë ata që u pritën të ishin, morën pjesë.

PD ka pasur nevojë për udhëheqje, për një aksion opozitar, për një shkundje, që nuk e ka pasur më parë.

Kjo protetsë nuk ishte për t'u krahasuar me protestën e së kaluarës, kjo ishte një thirrje për të dalë në shesh kundër padrejtësive”, tha Garo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga