LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kam një beteje jetë a vdekje”/ Berisha: O shuhemi ne si parti, o shqiptarët do të votojnë të lirë

12 Korrik 2022, 08:24, Politikë CNA
“Kam një beteje jetë a vdekje”/ Berisha: O shuhemi ne si
Kreu i PD-së Sali Berisha

Kreu i PD-së Sali Berisha ka folur me alternativa të qarta dhe të sakta për strategjinë e post protestës së 7 Korrikut 2022.

Sipas Berishës bëhet fjalë për një betje jetë a vdekje që nuk do të ndalet deri në realizimin e qëllimeve.

”O do votojnë shqiptarët të lirë, ose ne si forcë do shuhemi, ose Rama do ikë”, tha Berisha në emisionin ”Open”.

Gjithashtu Berisha ka shuar zërat se po tenton të provokojë dhunë. Ai ka nëvizuar se gjithë procesi do të jetë paqësor.

Pjesë nga biseda në studio:

Sali Berisha: Edi Rama e shkeli marrëveshjen, nuk pyeti, nuk pyet Rama, nuk njeh asnjë standard.

Arion Sulo: Ju duhet ta keni konkurrent jo armik.

Sali Berisha: Është armik i votës, kam një betejë për jetë e vdekje t’i bëj qytetarët të votojnë të lirë.

Arion Sulo: Me Ramën s’ka zgjedhje të lira

Sali Berisha: Jo s’ka, atëherë Rama do ikë.

Eni Vasili: Si? Revolucion?

Sali Berisha: Se si e tek do përcaktohet, por kjo është absolute, Rama votë shqiptarëve s’do mund t’u shkelmojë më, po them o do votojnë shqiptarët të lirë ose ne si forcë do shuhemi, ose Rama do ikë.

Arion Sulo: Me Ramën s’futeni në zgjedhje.

Sali Berisha: Jo nuk them hyjmë a jo, por them që Rama po prekur votën, i them se s’do ta prekë më kurrë. I them se është një armik i egër i qenies shqiptare përderisa u prek votën. A po e shpik unë këtë. Strategjia, ne do dëshironin strategjinë paqësore, por do përdorim të gjitha metodat e mosbindjes civile./CNA.al

Lajmet e fundit nga