LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Afera e inceneratorëve/ Këlliçi paralajmëron fakte të reja

11 Korrik 2022, 22:15, Politikë CNA
Afera e inceneratorëve/ Këlliçi paralajmëron fakte të
Deputeti Belind Këlliçi

Deputeti Belind Këlliçi, ka folur për aferën e inceneratorëve dhe paralajmëroi se në ditët në vazhdim do të dalin në dritë fakte të reja.

I ftuar në emisionin “5 pyetje nga Babaramo”, Këlliçi u shpreh:

“Do të bëj publike fakte të reja, që lidhin Unazën e re, Teatrin Kombëtar dhe inceneratorin e Tiranës me një kompani pranë Erion Veliajt. Do ta bëjmë të ditur. Do ta shihni në media. Ne duhet të kishim qëndrimin më proaktiv të mundshëm që më pas këtë dosje voluminoze, ta merrnim dhe ta çonim në zyrën e SPAK pastaj barra do të binte mbi SPAK. Kjo nuk ka qenë e lehtë ka patur një barrierë të frikshme nga institucionet për të dhënë informacione. Ka patur një heshtje, ka patur injorim të kërkesave zyrtare për të marrë informacion. Duhej koordinuar më mirë, për të nxjerrë një aferë e cila është e faktuar para shqiptarëve. Janë dhënë 3-4 milionë dollar deri më tani. Incenerator në Tiranë nuk ka . Nuk ka asnjë ndryshim. ./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga