LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rikthimi i Berishës/ Gjiknuri: Menduam se historia kishte mbaruar punë me disa individë

11 Korrik 2022, 21:54, Politikë CNA
Rikthimi i Berishës/ Gjiknuri: Menduam se historia kishte mbaruar punë
Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Damian Gjiknuri

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri, gjatë takimit në asamblenë e zgjeruar të socialistëve në Athinë, ka deklaruar se Berisha kërkon të çojë prapa Shqipërinë.

Gjiknuri ndër të tjera ka kërkuar maksimalizim të votës edhe nga ana e emigrantëve për të mos e lënë fitoren e zgjedhjeve lokale në kahun e të djathtës.

“Ju e keni parë që kundërshtarët tanë janë kthyer në llogoret e vjetra. Ne menduam se historia kishte mbaruar punë me disa individë, por fatkeqësisht disa njerëz dhe rikthehen dhe duan ta çojnë Shqipërinë mbrapa. Jam i bindur që nuk do t’ia dalin dot. Duhet ta pranojmë se 9 vite në opozitë dëshira e tyre është e madhe për pushtet por s’duhet t’i lejojmë ndaj ju duhet të jepni kontributin tuaj”, tha Gjiknuri./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga