LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklaratat e Berishës në protestën e 7 Korrikut/ Këlliçi zbulon pse e quajti Ramën armik

11 Korrik 2022, 21:18, Politikë CNA
Deklaratat e Berishës në protestën e 7 Korrikut/
Deputeti i PD, Belind Këlliçi

Një nga deklaratat më të forta të kreut të PD-së, Sali Berisha në protestën e 7 Korrikut, ishte “Edi Rama ne të dy jemi armiq”. Kjo deklaratë e Berishës u cilësua shumë e rëndë ndërsa deputeti Belind Këlliçi shpjegon arsyen pse, Berisha e quajti Ramën armik.

I ftuar në emisionin "5 pyetje nga Babaramo", Këlliçi u shpreh:

"Berisha ka një tipar dallues është i vërtetë në deklarata publike. Ai e konsideron armik të ekonomisë shqiptare dhe armik të politikës shqiptare. Si kundërshtar i ke provuar të gjithë mënyrat për ta ulur me këmbë në tokë qeverinë, me protesta qytetare me pjesëmarrje dhe nuk ka funksionuar dhe ke përballë një kryeministër që ushtron vetëm pushtet. Sot ke një kryeministër që ka kapur edhe institucionin e Presidencës, kontrollon gjithçka".

Lajmet e fundit nga