LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Doli jashtë parashikimeve të mia”/ Berisha tregon qëllimin e vërtetë të protestës

11 Korrik 2022, 21:03, Politikë CNA
Doli jashtë parashikimeve të mia”/ Berisha tregon qëllimin
Sali Berisha

Kreu i Partisë Demokratike Berisha, është i ftuar mbrëmjen e sotme në ‘Open’ ku ka folur sërish për protestën e 7 korrikut.

Berisha tha se protesta doli jashtë parashikimeve të tij, duke e konsideruar si një ndër më të mëdhatë të 30 viteve të fundit.

“S’kishte të bënte me askënd tjetër dhe me asgjë tjetër, përveç se Edi Ramës.

Si protestë ishte jasht parashikimeve të mia, sepse koha në të cilën e thirra, ishte në kushtet më të vështira.

Edhe sikur të vinin gjysma e tyre, unë do ishta pafundësisht në borxh, ata janë misionarë.

Ata erdhën ndoshta më shumë se në 30 vitë në një protestë.

Unë dy mbaj mend më të mëdhatë. “Nano IK” dhe këtë në jetën time.

Kjo është o më e madhja a një ndër dy më të mëdhatë. Tejkaloi çdo lloj parashikimi. Dominohej nga të rinjtë.

Së dyti smund të kishte asnjë qëllim tjetër përveç Edi Ramës, që unë  e shpalla armik për dy arsye."/E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga