LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Berisha krahason veten me themeluesin e Apple/ “U riktheva si Steve Jobs”

11 Korrik 2022, 22:53, Politikë CNA
Berisha krahason veten me themeluesin e Apple/ “U riktheva si Steve
Kreu i PD-së, Sali Berisha

Kreu i PD-së, Sali Berisha e ka krahasuar rikthimin e tij me atë të bashkëthemeluesit dhe CEO-s së Apple, Steve Jobs.

I ftuar në Open, Berisha theksoi se ndryshova nga Steve Jobs, ai kishte edhe mbështetjen e bashkëshortes së tij Liri Berisha.

“Merr një listë dhe listo 100 politikanë, dhe le të provojnë rikthimin.  E provoj Jorgo Papandreu. Është multimilioner dhe me lidhje të jashtëzakonshme ndërkombëtare. Do kthehem tha. Erdhi koha të kthehem unë. Ta marr partinë tha. Morri 2.7%. Dhe kthimi i nderuar zotëri, nuk vjen se do ti. Ka një kimi dhe alkimi krejtësisht tjetër. Është i rrallë. Fati im është identik me Steve Jobs. Ai nuk dha dorëheqjen unë dhash dorëheqjen. Ata më vunë shqelmin në mënyrën më të turpshme, të cilën nuk e përtypi askush. Dhe Steve u ritkhye. Fatmirësisht Lili punoi për mua por e shoqja e Jobs, punoi kundër Steve. Apple kur Steve i vunë drrunin, u rikthye dhe e bëri Apple kompaninë më gjigande të botës. Kthimi im nuk është s’po them me gjeneralin De Gold, por ja po them Steve Jobs”, tha Berisha./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga