LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kam pasionin e Shqipërisë!”/ Xhafo këshillë Akil Krajës: Mos fol nga fillimi në fund si lideri

12 Korrik 2022, 13:04, Politikë CNA
“Kam pasionin e Shqipërisë!”/ Xhafo këshillë
Akil Kraja dhe Endri Xhafo

Gazetari Endri Xhafo ka këshilluar drejtorin e kabinetit të Sali Berishës dhe anëtarin e Këshillit Kombëtar të PD-së, Akil Kraja, pas deklaratave për opozitën.

Xhafo i tha Krajës të mos marrë stilin e të folurit të Sali Berishës, ndërsa kujtoi Dorian Telitin, që sipas tij fliste si Lulzim Basha.

“Akil Kraja, a të të jap një këshillë? Mos fol si Sali Berisha se je bërë si Dorian Teliti që dikur ishte drejtor i kabinetit të Lulzim Bashës dhe fliste si Lulzim Basha nga fillimi deri në fund, kështu që mos bëj gabimin që kanë bërë shumë veta para teje, që kur rrinin pranë liderit flisnin si ai!”, u shpreh ai në emisionin “Log”.

Nga ana tjetër, Akil Kraja iu përgjigj duke thënë se opozitarët duhet të jenë të apasionuar pas Shqipërisë.

“Përgjigja ime është shumë e thjeshtë: Të kesh pasionin e Shqipërisë, do të thotë të jesh opozitar i mirë”, deklaroi ai./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga