LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta kërkon votat e kuksianëve/ Prezanton kandidatin e Foltores

25 Shkurt 2023, 12:02, Politikë CNA

Meta kërkon votat e kuksianëve/ Prezanton kandidatin e Foltores

Ilir Meta ka prezantuar kandidatin e PD-së për Bashkinë e Kukësit, Admir Sinamatin. Nën flamurin e PL-së si aleate, Meta kërkoi votat e kuksianëve për zgjedhjet e 14 majit.

Kreu i PL-së tha se ka ardhur koha e ndryshimit të madh, teksa kanë mbetur vetëm 80 ditë përpara votimeve.

“Një falënderim Berishës për rrugën, këtë investim madhor në një kohë të vështirë. Mbaj mend atëherë që Rama ishte kundër rrugës se kishte hall se do kushtonte dhe se ishte e panevojshme. Admir Sinamati është një shpresë e madhe për Kukësin, që mendimi i intelektualëve, ekspertëve që mendjen e kanë këtu ku janë lindur, t’i japim Kukësit atë vend që meriton. Të gjithë kemi një borxh ndaj Kukësit. Ndaj është koha e një ndryshimi të madh, është një ndryshim i vonuar, por nuk dua të bëj analizën e të kaluarës sepse kemi vetëm 80 ditë përpara”, u shpreh Meta nga Kukësi./CNA.al

Lajmet e fundit nga