LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta, i pangopur/ Do jem në politikë derisa të konsolidohet Referendumi

24 Shkurt 2023, 23:03, Politikë CNA
Meta, i pangopur/ Do jem në politikë derisa të konsolidohet
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, i cili ka mbajtur të gjitha postet e mundshme gjatë karrierës 30-vjeçare në politikë, nuk ka synim të ikë.

Meta tha në një intervistë me Çim Pekën se do të vazhdojë të qëndrojë në politikë derisa në Shqipëri të konsolidohet Referendumi.

"Unë nuk jam njëlloj si Rama sepse isha 30 vjeç dhe i rrita pagat e pedagogëve 30-50 % në vitin 2001, ndërsa Rama sillet në mënyrë kriminale dhe pas gjithë këtyre viteve sepse ata nuk kërkojnë ndonjë gjë të madhe por vetëm rrogë me dinjitet.

Unë do të jem në politikë derisa të konsolidohet në Shqipëri Referendumi dhe kjo është një marrëveshje i imja që e kam me Berishën dhe Partinë Demokratike. Unë këtë do ta bëj së bashku me rikthimin e llogaridhënies në parlamentet bashkiake .

Baton ju e dini se kush është kryetari i këshillit bashkiak në Tiranë?! Ja që nuk e  dini, po ashtu siç nuk dihet se ku shkojnë 350 milionë euro buxhet në vit”, theksoi ai.

Kujtojmë se kjo nuk është hera e parë që Meta deklaron se do të vazhdojë të qëndrojë në politikë. Ai ka theksuar më parë se do të provojë edhe njëherë të gjitha postet që ka pasur më parë dhe më pas do të dalë nga politika./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga