LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lajçak pas takimit me Ramën/ “Mirënjohje për mbështetjen e tij ndaj dialogut të lehtësuar nga BE-ja”

21 Shtator 2022, 08:52, Politikë CNA

Lajçak pas takimit me Ramën/ “Mirënjohje për

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zhvilluar një takim me të dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Takimi I mbajtur në prag të sesionit të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve te Bashkuara në New York, është në rrjete sociale nga Lajçak.

“Pata një takim shumë të dobishëm me Edi Ramën në prag të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Ne diskutuam situatën në Ballkanin Perëndimor. Mirënjohës për njohuritë dhe mbështetjen e tij për dialogun e lehtësuar nga BE-ja”, shkruan Lajçak./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga