LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PD mbledh Këshillin Kombëtar/ Zbulohet qëllimi, çfarë pritet të ndodhë

20 Shtator 2022, 17:32, Politikë CNA
PD mbledh Këshillin Kombëtar/ Zbulohet qëllimi, çfarë
Selia e PD-së

Partia Demokratike do të mbledhë Këshillin Kombëtar në orën 17:00 të 26 shtatorit.

CNA.al mëson se mbledhja e Këshillit Kombëtar ka për qëllim thirrjen e protesës së radhës.

Burime bëjnë me dije se thirrja e Këshillit Kombëtar bëhet për një angazhim të madh të strukturave në bazë për protestën, e cila pritet të jetë brenda dy javëve të ardhshme.

Prej disa ditësh kanë filluar takimet në rrethe nga grupet e punës, për të kordinuar strukturat.

Qëllimi është një protestë sa më e madhe kundër qeverisë Rama, duke marrë shkas nga situata në të cilën ndodhet vendi edhe për shkak të krizës.

Protestën e ka paralajmëruar edhe deputeti Edmond Spaho, si dhe eksponentë të tjerë të PD./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga