LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ju pëlqen të shani gazetarët si ‘kazanë’ dhe ‘sharlatanë'’’/ Media gjermane ‘gozhdon’ Ramën

20 Shtator 2022, 09:32, Politikë CNA
“Ju pëlqen të shani gazetarët si ‘kazanë’
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për Susanne Koelbl dhe Walter Mayr të gazetës së njohur gjermane “Der Spiegel”.

Mes çështjeve të shumta që u folën, Rama është pyetur edhe për sulmet e tij të shpeshta ndaj mediave dhe gazetarëve, duke përdorur dhe terma si ‘kazanë’ e ‘sharlatanë’.

Po aq i ftohtë në mendimin e tij për ta gjetur fajin te mediat, Rama u përgjigj shkurtimisht se falja do të vijë kur dialogu të funksionojë.

DER SPIEGEL: Ndryshe nga gratë, marrëdhënia juaj me median konsiderohet të jetë mjaft e tensionuar. Ju pëlqen të shani gazetarët si ‘kazanë’ dhe ‘sharlatanë’. Si përshtatet kjo në një demokraci të hapur?

Edi Rama: Unë mendoj se falja do të vijë kur dialogu të funksionojë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga