LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk ka arsye pse të rikthehen komunat”/ Veliaj, kundër Reformës Territoriale

19 Shtator 2022, 16:26, Politikë CNA
“Nuk ka arsye pse të rikthehen komunat”/ Veliaj, kundër
Kryetariu i Bashkisë, Erion Veliaj

Kryebashkiaku Erion Veliaj, ka deklaruar se është kundër Reformës Territoriale. Gjatë një interviste për mediat, Veliaj u shpreh se rikthimi i minikomunave nuk do të ishte zgjidhja e duhur.

 “Nuk ka arsye për t’u kthyer në minikomuna, rruga në Krabë, në Zall-bastar, nuk mund të bëhej, nuk besoj që del një njeri në komunë që thotë të dalin më vete”, u shpreh kryetari i Bashkisë Erion Veliaj.

Ndër të tjera, Veliaj tha se, objektivi i Partisë Socialiste është që të fitojnë të 5 bashkitë e qarkut të Tiranës, pasi sipas Veliajt kjanë bërë një punë të mirë.

 “Objektivi për t’i fituar 5 bashkitë në këtë zgjedhje, në qarkun e Tiranës. Kamza është shumë herë më e pastër, sot me rindërtimin, me shkollat e reja, rrugët moderne, kemi kaluar nja një kryetar i bashkisë së Kamzës që vë tabela me emra presidentëve, në një kryrebashkiak që bën rrugën.

Kavaja ka pasur një nga sezonet turistike më të shkëlqyera, në hotelet e Golemit, kanë bërë një punë të shkëlqyer, për Tiranën dhe ata që e shajnë iu është rritur vlera e shtëpisë. Kemi punuar me kokën lart dhe mund t’iu kërkojmë mbështetjen”, tha Veliaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga