LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksioni opozitar/ Paloka zbulon skenarin: S’ka më protesta-shëtitje në Bulevard!

17 Shtator 2022, 19:38, Politikë CNA
Aksioni opozitar/ Paloka zbulon skenarin: S’ka më
Edi Paloka

Deputeti demokrat, Edi Paloka, ka folur për situatën politike në PD, duke deklaruar se tani është koha për protesta.

Ai tha se nuk do të ketë më protesta si shëtitje në bulevard, por me një qëllim të caktuar që kanë hap final zgjedhjet lokale dhe më pas rrëzimin e qeverisë.

“Ne kemi deklaruar se shtatori do të jetë ndezja e motorëve të opozitës për të filluar një betejë që synon rrëzimin e kësaj qeverie dhe krijimin e kushteve që shqiptarët të votojnë të lirë. Protestat janë pjesë e kësaj strategjie. 7 korrik ishte një provë force për opozitën.

Tani është koha për një protestë pasi gjërat po shkojnë gjithnjë e me të zi. Protestat janë pjesë e strategjisë që ne kemi. Protestat do të jenë edhe simbolike si ajo te Inceneratori i Tiranës. Protestat e mëdha nuk do jenë më shëtitje në bulevard. Do të ketë një skenar tjetër. Nuk do ketë kthim në shtëpi pa u arritur diçka. Për të arritur një qëllim konkret. Synimi ynë i parë janë zgjedhjet lokale. Synojmë të fitojmë zgjedhjet lokale dhe çdo pjesë e strategjisë sonë do jetë në funksion të këtij pikësynimi”, deklaroi ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga