LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dosja I.M/ “Spiuni”, Rama: Ilir Meta është një hall i madh për Shqipërinë

17 Shtator 2022, 12:17, Politikë CNA

Dosja I.M/ “Spiuni”, Rama: Ilir Meta është një hall i

Kreu i qeverisë Edi Rama ka kërkuar transparencë të plotë në lidhje me spiunin I.M, për të cilin dyshohet se bëhet fjalë për ish presidentin Ilir Meta.

Sipas Ramës, Ilir Meta është një hall i madh për Shqipërinë.

‘Për të mundësuar transparencën lidhur me një çështje që ka peshën dhe meritën e vetë. Nuk mund të lihet pa u bërë transparente. Është çështja e një shtetasi I.M., spiun i sigurimit, një profil që krijon dyshimin se pas tij qëndron ish-Presidenti. Kjo tregon një adresim. Në ligj thuhet se kush është kontrolluar nga ish-komisioni Bezhani, nuk mund të rikontrollohet. Mund të jetë vendosur me qëllim. Nuk është çështja e u kujtuam ne vonë apo na është bërë hall.. jo i yni në kuptimin e interesit politik.’- u shpreh Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga