LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

'Kondicioneri 19°C të fut në burg’/ Rama justifikohet për lajmin ‘fake’, detyrohet të kërkojë ndjesë

17 Shtator 2022, 17:03, Politikë CNA
'Kondicioneri 19°C të fut në burg’/ Rama justifikohet
Edi Rama

Kondicioneri 19 gradë të fut në burg’. Kjo ishte deklarata e qeverisë, nga Rama e Balluku teksa flisnin për masat ekstreme që shtetet e botës kanë ndërmarrë për përballimin e krizës energjetike.

Por kjo është hedhur poshtë nga Ambasada Zvicerane. Për lajmin e përgënjeshtruar kërkoi ndjesë ndërsa tha se ky lajm është përhapur gjithandej jo vetëm nga ai por edhe nga mediat zvicerane.

 “Ky lajm është përhapur gjithandej, jo nga unë po nga vetë mediat zvicerane. Në bashkëbisedimin e sotëm publik, pasi një gazetare shpjegoi, se sipas ambasadorit zviceran ky ishte keqkuptim, kërkova madje edhe ndjesë, pavarësisht se s’kam asnjë gisht në ndërkombëtarizimin e këtij lajmi me burim median zvicerane.

Tani po bashkëngjis një postim kuptimplotë pas bashkëbisedimit publik dhe dy nga shumë linqet e lajmit në fjalë!

Jam i bindur që e bëni vetë dallimin mes kujt ka respekt për të vërtetën e për publikun dhe kujt burimet e informimit i përdor për helmimin masiv të publikut!’- shrkuan Rama./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga