LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Në prag të përballjes me SPAK-un/ Meta “rindez luftën” me Veliajn, pas 30 vitesh kujtohet për Tiranën

18 Shtator 2022, 11:09, Politikë CNA

Në prag të përballjes me SPAK-un/ Meta “rindez

Pas disa padive radhazi në SPAK, Ilir Meta, i ka bërë daljet publike më të rralla, duke përdorur herë Petrit Vasilin e herë Tedi Blushin.

Për të shmangur vëmendjen nga skandalet fundit, ku flitet për një shifër 287 mijë euro të shpenzuar nga ai dhe familja e tij për ndërhyrje estetike, Meta ndez herë pas here luftën me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj.

Nëpëmjet Tedi Blushit ai është ndalur te betonizimi i Tiranës, për të cilin akuzon kryebashkiakun Erion Veliaj dhe kryeministrin Edi Rama.

“Betonizimi dhe zhdukja e gjelbërimit është një nga krimet më të shëmtuara që Edi Rama dhe Erion Veliaj kanë bërë ndaj Tiranës.

Këto pamje të filmuara nga i njëjti kënd, por në dy kohë të ndryshme (maj 2020 dhe shtator 2022) tregojnë qartë se çfarë barbarie ka ndodhur me gjelbërimin prapa ish-Sheratonit nga Rilindja, kjo armike e gjelbërimit dhe e mjedisit.

Masakra e Parkut të Liqenit Artificial është vetëm një provë se si Rama dhe Veliaj kanë mbushur xhepat me paratë e betonit duke bërë trafik me mushkëritë e banorëve të kryeqytetit.

Shkatërrimi i hapësirave publike nëpërmjet babëzisë, paligjshmërisë dhe korrupsionit është i vetmi mision që Rilindja ka për Tiranën”, shkruan Blushi në rrjete sociale, sikur gjelbërimi është zhdukur sot dhe shefi i tij nuk ka qenë në këtë vend dhe në asnjë post./CNA.al

Lajmet e fundit nga