LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Flamur Noka: Sistemet policore kanë rënë, nuk kontrollon dot asgjë

19 Shtator 2022, 22:47, Politikë CNA
Flamur Noka: Sistemet policore kanë rënë, nuk kontrollon dot
Flamur Noka, sekretari i Përgjithshëm i PD-së

Flamur Noka, sekretari i Përgjithshëm i PD-së, deklaroi mbrëmjen e sotme se sistemet policore kanë rënë dhe policia nuk kontrollon dot asgjë.

Këtë pretendim, Noka e ngriti teksa po fliste mbi debatin për materialet e publikuara sot nga hakerat, që u nxorën nga e-maili i ish-drejtorit të policisë së shtetit, Gledis Nano.

Ai tha në emisionin “Të Paekspozuarit” se tashmë që të dhënat e shqiptarëve kanë rrjedhur, Rama duhet t'i japë siguri vendit.

“Kryesorja që duhet të na shqetësojë është fakti se sot nuk është e rëndësishme se si u morën, Rama bën pakt me djallin. Kryesorja është që i more për arsye politike, humanitare, historia jote, por duhet t’i japësh vendit tënd, popullit tënd, siguri. E di që ka informacione që të gjitha sistemet policore kanë rënë, policia nuk kontrollon dot asgjë. Dhe të dhënat e policisë shkencore kanë rënë. Në Shqipëri praktikisht hakerat kanë rrëmbyer gjithçka. Në vend që të shihet se ç’mund të bëhet këtu vetëm fshihet", theksoi Noka./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga