LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“E mbyti Shqipërinë me banane dhe kulla”/ Meta i 'sulet’ Ramës: S’ka ndjenjë përgjegjësie

20 Shtator 2022, 13:11, Politikë CNA
“E mbyti Shqipërinë me banane dhe kulla”/ Meta i
Ilir Meta

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, akuzon kryeministrin Edi Rama se e ka kthyer Shqipërinë në një han pa porta.

I ndalur te sulmet kibernetike, Meta tha se nëse kryeministri do të ishte i përgjegjshëm do të kishte dhënë dorëheqjen.

“Nëse në momenti që u hakerua sistemi dolën të dhënat e shqiptarëve para zgjedhjeve dhe u bë e qartë se i kishte nxjerrë qeveria, nuk do ishim në këtë situatë.

Nuk them se nuk do kishim pasur sulme nxitur nga qeveria e Iranit apo grupe të tjera, por ndjenja e përgjegjësisë duhet të ishte më e lartë.

Sot sa i takon cenimit të sigurisë kombëtare nuk ka fëmijë që nuk kupton sa rëndë është cenuar siguria, kur është goditur edhe truri i vetë policisë së shtetit.

Njeriu i papërgjegjshëm e ka kthyer Shqipërinë në han pa porta, e mbyti me banane dhe kulla që pastrojnë me miliarda euro. Po të kishte përgjegjësi nuk do të ishte Shqipëria në këtë situatë.”/CNA.al

Lajmet e fundit nga