LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Paratë ruse në politikë/ Nard Ndoka: Basha u kap me “presh në duar”, dëmtoi opozitën

20 Shtator 2022, 20:08, Politikë CNA
Paratë ruse në politikë/ Nard Ndoka: Basha u kap me “presh
Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka dhe ish-kreu i PD-së, Lulzim Basha

Për kreun e Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, lobimet ruse janë një kërcënim i madh për sigurinë kombëtare.

Në një prononcim për CNA.al, Ndoka tha se lobimi rus i Lulzim Bashës, që u rikthye në vëmendje nga raportimet e mediave ndërkombëtare, ka dëmtuar opozitën dhe vendin.

Ai theksoi se Bashën e kanë kapur me “presh në duar” dhe po vazhdojnë ta mbajnë peng.

“Lobimi rus në politikë mbetet një kërcënim i madh për sigurinë kombëtare, por edhe për pluraluzmin, duke dëmtuar opozitën dhe vendin. Financime ka edhe në parti të tjera, por Bashën e kapën me “presh në duar” dhe vazhdojnë ta mbajnë peng”, u shpreh kreu i PDK-së për CNA.al.

Përsa i përket distancimit të PD-së nga transaksionet, Ndoka deklaroi se Lulzim Basha do të përballet individualisht me përgjegjësinë ligjore, por kostot politike dhe morale janë për të gjithë.

“Përgjegjësia ligjore është individuale, por kosto politike e morale ka për të gjithë”, nënvizoi ai./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga