LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali Lulzim Basha me lobimin rus/ Këlliçi: Prokuroria të bëjë transparencë

20 Shtator 2022, 19:55, Politikë CNA
Skandali Lulzim Basha me lobimin rus/ Këlliçi: Prokuroria të
Deputeti demokrat Belind Këlliçi

Deputeti demokrat Belind Këlliçi ka folur për skandalin e Lulzim Bashës me lobimin rus.

I ftuar në studion e Abc news, Këlliçi, u shpreh se duhet bërë transparencë pasi është një çështje tmerrësisht shumë e rëndë që sipas tij nëse ka njëtë vërtetë brenda kësja , është në dëm të PD.

Ndër të tjera Këlliçi shton se në atë periudhë nuk ka patur informacione lidhur me lobimin.

Duhet të bëjë transparencë është në në nder të zotit Basha dhe kujtdo që ka qenë pjesë e zinxhirit.

Është në dëm të PD-së nëse ka një fije të vërtetë brenda saj.

Gjatë asaj periudhe nuk ka patur asnjë informacion për këtë . Në dijeninë time ka qenë një vendimmarje personale në mënyrën se si vendosi të bënte lobimin. Do ishte mirë që Prokuroria të bënte transparencë.

Është një çështje tmerrësisht e rëndë dhe nuk është në nderin e askujt.

Të bëhet transparencë, kush janë personat e përfshirë, kush janë personat që kanë qenë prapa kësaj historie”, tha Këlliçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga