LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këlliçi "shuplakë" Veliajt/ “Gënjen në mënyrë të paimagjinueshme”

3 Prill 2023, 08:58, Politikë CNA
Këlliçi "shuplakë" Veliajt/ “Gënjen
Kandidati i opozitës për Tiranën, Belind Këlliçi

Kandidati i opozitës për Tiranën, Belind Këlliçi, ka shigjetuar kryetarin e bashkisë, Erion Veliajn, pas deklaratave se ka mbjellur mbi 1 milion pemë.

Sipas Këlliçit ditë pas dite, Veliaj gënjen në mënyrë të paimagjinueshme.

Ai thekson se gjatë gjithë kohës që ka qenë në terren nuk ka parë në asnjë vend pyllin orbital për të cilin flet Veliaj.

Më tej, Këlliçi nënvizon se Veliaj, i rrethuar nga kulla 7-katëshe pa leje, mashtron qytetarët me propaganda boshe.

Të pretendosh se ke mbjellë 1 milion pemë, janë sa 15 mijë fusha futbolli me pemë. Këta gënjejnë në mënyrë që është e paimagjinueshme.

Ky del dhe thotë kam mbjellë 1 milion pemë. Ky thotë kam bërë pyllin orbaital kam kaq muaj që e kërkoj dhe se gjej. Këtë nuk e shoh vetëm unë.

Ky është një dëm që u bëhet qytetarëve me propagandë, me mashtrim.

Denoncimet më vijnë nga qytetarët. Tjetër gjë u tregohet në TV tjetër gjë shohin.

Këtu nuk ka shkolla, çerdhe, ujë të pijshëm, këtu ka vetëm kulla me 7 kate pa leje.

Ai është i rrethuar nga kullat nga ku bën propagandën.

Radha e aboneve e tmerrshme. Do zhduken këto radhë me transportin falas. Është një premtim që asnjë pjesë e buxhetit nuk e mban bashkia, por shkon për qytetarët”, tha Këlliçi në një dalje mediatike./ CNA.al

Lajmet e fundit nga