LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kaos në Kuvend, opozita bllokon foltoren/ Noka akuza ndaj Gardës: Do t'ju shtypim si miza

4 Dhjetor 2023, 09:31, Politikë CNA
Kaos në Kuvend, opozita bllokon foltoren/  Noka akuza ndaj Gardës: Do

Përplasje në Kuvend mes deputetëve të opozitës dhe Gardës. Në hyrje, gardistët i kanë kontrolluar deputetët e opozitës nëse kanë pasur me vete mjete piroteknike, por kjo është kundërshtuar nga disa deputetë. 

"Turp i madh, e tmerrshme të kontrolloni gratë. Tamam si në diktaturë", u shpreh Albana Vokshi.

Ndërsa Flamur Noka, i cili shtyu njërin nga gardistët në momentin që po e kontrollonte, u tha: "Do t'ju shtypim si mizat në kanal". 

Ndërkohë, Bardhi dhe deputetët e tjerë janë duke mbledhur karriget për t'i vendosur rreth foltores, në mënyrë që ta bllokojnë./CNA 

Lajmet e fundit nga