LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Murrizi “shuplakë” deputetëve të opozitës/ Loja juaj e pështirë për pazar merr fund nesër…

1 Dhjetor 2023, 16:14, Politikë CNA
Murrizi “shuplakë” deputetëve të opozitës/ Loja
Ish-deputeti Myslim Murrizi

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka ironizuar federatën e opozitës, që sipas propozimit të Fatmir Mediut do të bashkojë të gjithë partitë opozitare, përfshirë këtu edhe dy PD-të.

Murrizi thotë se nesër do të marrë fund hipokrizia dhe loja për Pazar nëse deputetët e opozitës nuk shkojnë në Kuvendin Kombëtar.

Ai deklaron se bashkimi nuk mund të ndodhë, pasi deputetët e Lulzim Bashës nuk njohin asnjë forum të PD-së dhe nuk marrin pjesë në takime.

Ish-deputeti deklaron se beteja e vetme për të cilën ia vlen të bashkohet opozita është prishja e pazarit të prillit 2008, që sipas tij vrau sovranitetin e votës së shqiptarëve dhe bëri që deputetët t’i servilosen kryetarëve të partive.

Deklarata e plotë:

Hipokrizia e “bashkimit” te grupit parlamenar, mbaron neser ne Kuvendin Kombetar te asaj opozite qe ne 14 maj mori 507 mij vota.

Nese ne Kuvend neser do te jene te gjithe Deputetet qe jane deklaruar si nje grup, kjo eshte fillimi i nje bashkimi formal

Nese neser ne Kuvend nuk do te jene te pranishem, ateher kjo loje e peshtire per pazar te ndyre politik mer fund njeher e mire dhe nuk ka pse na derdellisni per “beteja” te perbashketa dhe nuk i hyn ne pune asnje demokrati apo opozitari “lufta” juaj teatrale me karrike te permbysura ne Parlament, per te siguruar nje karrike te qelbur per by…. tuaj ne zgjedhjet e 2025

Dhe nese Ju do jeni ne liste si perfaqesues te Atyre DEMOKRATEVE OPOZITARE qe neser kane Kuvendin por ju nuk e njihni, atehere humbja drastike e kesaj opozite ne 2025 do te jete katastrofike dhe pergjegjesia historike per kete shkaterrim total te opozites do te jete e kujdo qe mendon se mund te tallet me demokratet dhe opozitaret pa fund, per hater te interesave te nje grushti njerezish pa moral, pa karakter, pa dinjitet, pa peshe elektorale dhe pa shtylle kurrizore qe per dy vite kane levizur si hallatet e dashit sa andej ketej pa destinacion

Per çfar “bashkimi” mund te na thoni kur keta nuk njohin asnje forum te subjektit politik qe neser mbledh Kuvendin????

Per çfar “bashkimi” behet fjale kur ky grup nuk mer pjese ne asnje takim qe ky subjekt politik mban ne çdo rreth e çdo dege dhe nuk met pjese ne asnje forum te ketij subjekti ku keta deputet kane te drejte te jene sipas statutit???

E çfare kauze konkrete apo çfare nisme reale opozitare po mbroni ne Parlament me karriket permbys qe ngjall besim, optimizem,fryme, kurajo dhe shprese per Qytetaret OPOZITARE?????

Nuk jemi te gjithe servile te peshtire qe te duartrokasim teatrin bajat te te berit te fortin ne Parlament per ti hyre ne qejf liderit qe tu kete ne konsiderate per listat e 2025

Nese i mendoni te gjithe opozitaret kaq kollaj te manipulueshem nga ky teatri juaj bajat, ateher shihni se keni çare satokartin dhe keni rrjedhje te konsiderueshme vaji ju vete qe mendoni dhe enderroni se jeni “ faktore” real te opozites, por vetem atje ku ndjeheni ju rehat

Opozita juaj fallco dhe me vendodhje gjeografike statike nuk i duhet askujt veç atyre qe mendojne si ju ose kane interesa te momentin te njellojta me ju

Edhe sjella ne “grup” parlamentar per çeshtje te mdryshme sipas oreksit apo interesi siç ishte rasti i dergimit ne Gjykate Kushtetuese te ligjit per emigrantet afrikan qe do sjelli Italia, apo votimet e ndryshme per persona te pelqyer nga ps si rastet e autoritetit te dosjeve, antareve te kkrtsh etj, ka treguar se jeni bere ne fakt si kembet e dhis dhe nuk keni asnje lidhje me qenien grup

Ky Parlament ka edhe 1 vit kohe ku mund tu sherbehet kauzave qe u interesojne qytetareve dhe opozitareve

Beteja e vetme per te cilen ja vlen te bashkoheni te bardhe e te zi,te kuq roze e blu,eshte prishja e pazarit te prillit 2008 qe vrau sovranitetin e votes se Shqiptareve dhe beri qe deputetet te jene vemje dhe servile te peshtire te kryetareve te partive

Prishja e atij pazari qe vrau garen dhe meritokracine, vrau karrieren dhe kontributin, solli vemje deputet dhe ringjalli diktator ne çdo subjekt politik qe emeronin lepiresa deputet dhe ja erdhem ne kete gjendje ku deputetet jane thjesh klloun dhe manikin qe levizin lehin dhe zihen thjeshte per te kenaqur padrinot e radhes

Çfare mund te presin dhe çfare mund te realizoni tjeter gje gjate vitit 2024 ne interes te Qytetareve dhe Opozitareve Shqiptare nese nuk keni kurajon minimale per te prishur kete lak ne fytin e demokracise????

Jeni ne te drejten tuaj te luani çdo loje per interesat e juaj, por na e kurseni se po e beni kete “ sakrifice” per opoziten dhe opozitaret

Talluni me njeri tjetrin se mirekuptoheni, dhe shoh qe nuk e keni fare problem çfare keni share ofenduar e degjeneruar njeri tjetrin, por jo te gjithe jemi njelloj palaço

Deri ne 2025 nuk besoj qe do te ngelen shume “ spektatore” te teatrit tuaj te peshtire dhe shume gjera suprize do ndodhin qe ky teater i ndyre zor se do te kete më as aktore per te luajtur e as spektatore per tu duartrokitur

Ne shkurt 2019 kur deklarova qe PD dhe opozita do ta vuaj gjate kete lajthitje kolektive te djegies se mandateve, me quajtet te shitur, tradhtare, te blere etj

Koha tregoi qe kisha patur te drejte

Tani po them qe ky teater i ketij lloj “ bashkimi” fallco mer fund neser dhe nuk mundet askush te na shes si sukses imagjinare, mbajeni mend dhe do shohim zhvillime qe ndoshta lojtaret e ketij teatri as i kane menduar as i kane parashikuar

Askush nuk mund te mashtronje pafundesisht te tjeret pse mund te mashtroj veten nga qejfi apo nga halli./ CNA

Lajmet e fundit nga