LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Me 938 vota pro dhe 55 kundër/ Sali Berisha rikonfirmohet si Kryetar i Partisë Demokratike

2 Dhjetor 2023, 17:05, Politikë CNA

Me 938 vota pro dhe 55 kundër/ Sali Berisha rikonfirmohet si Kryetar i

Sali Berisha është votëbesuar si Kryetari i Partisë Demokratike. Këtë të shtunë 2 Dhjetor 2023 u mblodh Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike.

Të gjithë delegatët e pranishëm në Kuvend kanë votuar për votëbesimin e Kryetarit të PD, Sali Berisha.

Pas procesit të numërimit të votave rezultoi se Berisha u votëbesua me 938 vota pro.

“Procesi u mbyll në mënyrë transparente. Numri i votuesve sipas votuesve që ishin prezent rezultoi 1203, numri i votuesve 1000, nga ku 7 fletë votimi rezultuan të pavlefshme. 938 kanë votuar pro ndërsa 55 delegatë kanë votuar kundër. Rezulton se Sali Berisha është rikonfirmuar në krye të Partisë Demokratike të Shqipërisë”, bëri me dije Izi Kaso./ CNA

Me 938 vota pro dhe 55 kundër/ Sali Berisha rikonfirmohet si Kryetar i

Lajmet e fundit nga