LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dekada e vjedhjeve të shekullit/ Tre aferat korruptive që “shkundën” xhepat e shqiptarëve

2 Dhjetor 2023, 12:21, Politikë CNA
Dekada e vjedhjeve të shekullit/ Tre aferat korruptive që
Foto ilustruese

Ish-kryeministri Sali Berisha, në mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të PD-së ka përmendur tre aferat korruptive që kanë shkundur xhepat e shqiptarëve, atë të inceneratorëve, sterilzimit dhe check-up-it.

Berisha thekson se kjo ka qenë dekada e vjedhjeve të shekullit, ku janë marrë qindra miliona euro nga shqiptarët për inceneratorët duke e drejtuar gishtin dhe akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj.

Në këtë dekadë qeverisje nga Rilindja, shqiptarëve iu vodhën qindra milionë euro për sterilizimin dhe check up.

Ndër të tjera shotn Berisha, po planifikohen të vidhen miliona euro me Portin e Durrësit nga Rama dhe “Alibabat” e tij.

“Është rikthyer monizimi, sot ai që qeveris ka më shumë pushtet se diaktori Ramiz Alia.  Sot shqiptarët kanë më pak para, është një ekonomi droge dhe oligarkësh.

Kjo ishte dekada e vjedhjeve të shekullit, qindra milionë euro u vodhën nga Edi Rama dhe Veliaj për inceneratorët, qindra milionë euro u vodhën nga Rama dhe Beqaj për sterilizimin dhe check up. Të tjera miliona euro janë bërë gati që të vidhen në Portin e Durrësit nga Edi Rama dhe alibabat e tij”, tha Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga