LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Thirrja e fortë e Berishës në Kuvendin Kombëtar të PD-së: Bashkohuni me ne në mosbindje civile

2 Dhjetor 2023, 12:33, Politikë CNA
Thirrja e fortë e Berishës në Kuvendin Kombëtar të
Sali Berisha ne Kuvendin Kombetar te PD-se

Ish-kryeministri Sali Berisha iu ka bërë thirrje të gjithë demokratëve, emigrantëve dhe çdo qytetari të Shqipërisë të bashkohen në aksionin opozitar, në mosbindjen civile kundër armikut të vendit, Edi Rama.

“Ne në parlament po mbrojmë të drejtat tona kushtetuese. Sot çdo shqiptar ka të drejta të shkelura është i grabitur nga qeveria . Përgjigjia duhet të jetë aksion pa kthim me mosbindje civile. Shpëtimi i Shqipërisë do të vijë me anë të vetes tonë.

Iu bëj thirrje të gjithë demokratëve dhe qytetaërve , i ftoj në aksion pa kthim ndaj armikut, mosbindje civile për liritë tona, ne do të fitojmë. Iu bëj thirrje të gjithë opozitarëve jo vetëm atyre demokratë. Ne mund të jemi të ndryshëm por Rama është armiku i përbashkët. Rama nuk rrëzohet me deklarata. Ju ftoj në mosbindje civile në aksion pa kthim. Pluralzimi është i juaji. Paratë e inceneratorëve që vjedh Ram dhe Veliaj janë tuajat.

Heshtja juaj është aleati më i fortë i Ramës dhe narkoregjimit të tij. Të ngrihemi të gjithë në mosbindje civile, aksion pa kthim, ne do fitojmë. Iu bëj thirrje emigrantëve roli juaj jetik për fatet e Shqipërisë.  Ju bëj thirrje në këtë betejë për shpëtimin e Shqipërisë nga armiku shqipfolës të bashkohen në aksion pa kthim, ne do fitojmë”, tha Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga