LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Thirrja e Argita Malltezit për demokratët: Koha e aksionit, të çrrënjosim të keqen

2 Dhjetor 2023, 13:37, Politikë CNA
Thirrja e Argita Malltezit për demokratët: Koha e aksionit, të
Argita Malltezi

Argita Malltezi, vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha në fjalën e saj në Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike u bëri thirrje demokratëve që duhet të bashohen për të vijuar aksionin opozitar me qëllim largimin e Ramës nga pushteti. 

Malltezi nënvizoi se duhet të ngrihemi për vendon tonë për të çrrënjosur të keqen dhe për të rikthyer shpresën. 


"Ikja nuk është zgjidhja, njeriu mund të mund çdo të keqe që nëse qëndron dhe guxon. Është detyra jonë për të mbajtur derën hapur për fëmijët tanë. Kjo kërkon që ne të ngrihemi edhe njëherë për fëmijët tanë. PD ka qenë gjithë parti e frymës dhe kam besim se në radhët e simpatizantëve dhe anëtarve të saj ka idelistë që kanë brenda vetës për t'u ngritur dhe për të bërë ndryshimin. Dot është koha e aksionit për çdo njeri, çrrënjosja e të keqes dhe çlirmi i shpresës nga krimi do të ketë arritja e dytë madhore. Të gjithë duhet të punojmë për një projekt të përbashkët, të kemi gurin e besimit, veprimit, shpresës dhe bashkimit. Ju gra jeni të afta të bëni ndryshimin dhe jepini asaj energjinë tuaj. Le të ngrihemi edhe njëherë për shtëpitë tona dhe Shqipërinë. Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe Shqiptarët", u shpreh Malltezi./CNA

Lajmet e fundit nga