LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Opozita hedh tymuese në Kuvend, Nikolla hap seancën: Kjo është e turpshme

4 Dhjetor 2023, 10:05, Politikë CNA

Opozita hedh tymuese në Kuvend, Nikolla hap seancën: Kjo

Kaos në Kuvend. Opozita ka hedhur tymuese dhe nuk kanë munguar përplasjet mes deputetëve dhe gardistëve.

"Kjo është situatë e turpshme, situatë që nuk duhet të ndodhte, ky është një kaos", u shpreh kryetarja e Kuvendit, Lindita  Nikolla. 

Në këtë seancë nuk është i pranishëm kryeministri Edi Rama.

Ndërkohë, Garda ka rrethuar të gjitha postet ku ulen ministrat dhe nuk lejon që aty të kalojnë deputetët e opozitës./CNA

 

Lajmet e fundit nga