LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gara në Primare/ Ristani: Nuk kemi qenë perfekt por demokratik

5 Dhjetor 2022, 17:06, Politikë CNA
Gara në Primare/ Ristani: Nuk kemi qenë perfekt por demokratik
Arben Ristani

Arben Ristani e ka konsideruar procesin e “Primareve” një shembull se si zhvillohet gara në një vend demokratik.

I ftuar në emisionin “Zona Zero”, Ristani tha se zgjedhjet nuk ishin perfekte dhe kishte vërejtje por ishin demokratike.

“Kemi bërë një gjë, normale kemi dhënë një shembull si zhvillohet gara në një vend demokratik.Demokracia është vullneti i shumicës. Nuk kemi qenë perfekt por kemi qen të mirë dhe demokratik kjo është kryesorja”, është shprehur Ristani./ CNA.al

Lajmet e fundit nga