LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

23 vite Kosovë e lirë/ Këlliçi: 12 qershori të kremtohet me ceremoni shtetërore në Shqipëri

12 Qershor 2022, 17:59, Politikë CNA
23 vite Kosovë e lirë/ Këlliçi: 12 qershori të
Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Belind Këlliçi

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, ka dhënë një mesazh të fortë për 23-vjetorin e çlirimit të Kosovës.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Këlliçi deklaron se 12 qershori duhet të kremtohet me ceremoni shtetërore në Shqipëri.

Ai thekson se shqiptarët do të nderojnë përjetë ata që luftuan për lirinë e Kosovës, çlirimtarët e saj, aleatët e NATO-s, Presidentin Bill Klinton dhe Sekretaren e Shtetit, Madeleine Albright.

Breza të tërë shqiptarësh luftuan dhe ranë për lirinë e Kosovës, për gjuhën shqipe dhe flamurin kombëtar.

Atdhedashuria ngadhënjeu mbi vdekjen, terrorin, torturat dhe diskriminimin etnik.

Shqiptarët do të nderojnë përjetë ata që luftuan për lirinë e Kosovës, çlirimtarët e saj, aleatët e NATO-s, Presidentin Klinton dhe Sekretaren e Shtetit Albright.

12 qershori duhet të kremtohet me ceremoni shtetërore në Shqipëri!

Qeveritë shkojnë e vinë. Shqiptarët janë një”, shkruan deputeti./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga