LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U rrëzua e pësoi fraktura në trup/ Kjo është gjendja e legjendës së filmit italian Sophia Loren 

25 Shtator 2023, 17:00, Lifestyle CNA

U rrëzua e pësoi fraktura në trup/ Kjo është gjendja e

Ikona italiane, Sophia Loren 89-vjeçe po shërohet pas një operacioni të suksesshëm pasi u rrëzua në vilën e saj në Zvicër.

Loren pësoi disa fraktura në ijë dhe një frakturë të rëndë në femurin e saj, pasi ra në banjë.

Agjenti i saj Andrea Giusti tha se operacioni "shkoi shumë mirë dhe tani duhet vetëm të presim".

Aktorja dhe ikona, e cila festoi ditëlindjen e saj të 89-të javën e kaluar, kishte për qëllim të inauguronte restorantin e saj të katërt me emër në qytetin jugor italian të Barit të martën.

Restorantet Sophia Loren njoftuan se Loren nuk do të jetë në gjendje të marrë pjesë në hapjen e lokalit në Bari pasi I duhet të qëndrojë në qetësi pas operacionit.

Loren ishte aktori i parë në gjuhë të huaj që fitoi një Oscar, për filmin e vitit 1961 Tëo Ëomen .

Ajo ka fituar gjithashtu pesë Golden Globes dhe madje edhe një Grammy.

Loren ka jetuar në një vilë zvicerane pranë liqenit të Gjenevës për dekada./ CNA

Lajmet e fundit nga