LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fillerët kozmetikë po dalin nga moda/ Femrat përqafojnë pamjen më natyrale

3 Dhjetor 2023, 18:52, Lifestyle CNA
Fillerët kozmetikë po dalin nga moda/ Femrat përqafojnë
Foto ilustruese

Mbushësit kozmetikë po dalin nga moda pasi gratë përqafojnë pamjen më natyrale, thonë ekspertët për The Sun.

Ekspertët shprehen se dhe kanë frikë nga gabimet e bëra nga estetistët.

Mjekët estetikë besojnë se buzët dhe faqet ku është bërë ndërhyrje estetike kanë pasur ditën e tyre.


Ata thonë se procedurat më të avancuara që e bëjnë lëkurën të duket më e re po marrin hov ndërsa trendet ndryshojnë.

Njerëzit po bëhen gjithashtu më të vetëdijshëm për rreziqet e trajtimit.

Kolegji Britanik i Mjekësisë Estetike tha se këtë vit anëtarët rregulluan 3,523 raste ku një procedurë e bërë diku tjetër kishte shkuar keq nga 3,323 në 2022.

Mjeku Ed Robinson, i cili punon në një klinikë private në Cheshire , tha: “Më pak nga klientët e mi po kërkojnë mbushës dhe pres që shifrat të vazhdojnë të bien vitin e ardhshëm./ CNA

Lajmet e fundit nga